| patry01 a întrebat:

URGENT! Maine particip la olimpiada de ropmana, si nu stiu ce este naratorul subiectiv si cel obiectiv

Răspuns Câştigător
| Mira1234567 a răspuns:

Naratorul subiectiv isi implica sentimentele sale, naratiunea fiind la persoana intai, iar cel obiectiv nareaza la persoana a treia

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cum particip la o astfel de olimpiada daca nu stii ce inseamna o chestie minima ca aceasta? Mai bine stai acasa ca sa nu te faci de rusine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza locala sau ce naiba-i asta? Cum rahat sa nu stii ce e ala narator subiectiv?
Vai de viata mea.

| puppetmaster a răspuns:

Naratorul subiectiv este cel care povesteste la persoana I, iar cel obiectiv la persoana a treia

| abcdefghijklmnopqrstuvwxyz1 a răspuns:

Naratorul subiectiv povesteste la persoana intai si obiectiv la persoana a treia(poti da si exemple de verbe depinde de ce fel este naratorul)