| Andone_Septimiu_2000 a întrebat:

Urmeaza sa termin gimnaziul si ma gandesc ce ma poate astepta la liceu. Inca nu ma pot decide intre Bio-Chimie sau Mate-Info, asa ca le voi pune pe amandoua pe fisa de optiuni. Dar daca intru la Bio-Chimie si stau aprox. un semestru, ma pot transfera la alt profil (in cazul meu, la Mate-Info)?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai așteaptă, poate o să-ți placă acolo

| teajutcumpot a răspuns:

Salut, Andone!

Fa urmatorul exercitiu mental: gandeste-te cu ochii inchisi ca ai intrat la bio-chimie in loc de mate-info dupa care gandeste-te vice versa, ca ai intrat la mate-info in loc de bio-chimie?

Fa acest exercitiu rapid pentru fiecare situatie si concentreaza-te pe primul sentiment care iti iese in cale cand zici sunt la bio-chimie! aceea este intuitia ta, cea mai puternica (si de multe ori cea mai corecta) voce pe care ar trebui sa o asculti!

De asemenea, mai gandeste-te care care din acele materii iti aduce cele mai multe zambete pe buze? Daca stii raspunsul la aceasta intrebare si alegi in consecinta, nu vei regreta nici o secunda alegerea!

Succes!

Cu drag.