| Christina_3780 a întrebat:

Va rog frumos imi puteti spune si mie din ce limbi straine se poate alege la optional la facultatea de Studii Americane. Stiu ca obligatoriu este engleza dar mai sunt optionale Limba 2 si Limba 3. Si stiti cumva ce se face la cursul de Studii de film? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| kmyangel a răspuns:

Cred ca limba germana ar fi o alegere buna, este una dintre cele mai importante din lume iar Germania este o tara in care se merita sa-ti faci un viitor. Daca vrei sa vezi cam in ce consta limba germana inainte sa iei o decizie http://invata-germana-rapid.blogspot.com/ este un blog destul de complex, contine atat vocabular cat si gramatica! Mult succes pe mai departe!