| Kapetanosable a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi daca se da bacalaureat la competente digitale sau limbi straine la real stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mariusxd
Nu chiar. Daca nu merge mai departe in domeniu baga bani aiurea si nu ii folosesc la nimic diplomele.

@Kapetanosable
Stai lininstit/a. La competente se pun calificative care nu influenteaza cu nimic. Doar daca nu te prezinti nu treci. Te-ai prezentat, ai trecut. Plus ca e foarte simplu. Stiu fosti colegi care nu veneau mai deloc la scoala si nici macar ei nu au luat calificative minime.
Daca nu mergi mai departe in informatica sau engleza nu are rost sa dai zeci de milioane pe 2 diplome ecdl+cambridge. Te descurci si fara, iti garantez. Mai de graba fa-ti griji de Bac-ul scris, ala e marea problema.

6 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Bacul la competenţe digitale, la o limbă străină şi la română oral îl dau toţi elevii, indiferent de profil. Este uşor şi nici nu contează în media finală deci nu ai de ce să te îngrijorezi. Primeşti doar nişte certificate care în mod sigur nu-ţi vor folosi niciodată ( am impresia că expiră in 2 ani ). Baftă!

| mariusxd a răspuns:

Cel mai bine dai ecdlu si cambridgeu si ai scapat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, limbile straine le da toata lumea iar la real se dau competentele digitale, la uman nu sunt sigura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La competente digitale ti se da sa lucrezi pe calculator. Exemplu:
creezi un folder, faci un print screen, intri pe net si cauti un site, salvezi pagina de net etc; asta la primul SUBIECT.
Apoi o sa ai cate 1 exercitiu 2, 3 din Microsoft Word, Excel, Acces, Power Point etc. Nu-i greu. Exercitiile sunt destul de usurele, gen in word te pune sa colorezi un cuvant cu nu stiu ce culoare etc

| Kapetanosable explică:

Si la competente digitale e oral sau cum?

| Kapetanosable explică:

Aha
mersi mult

Întrebări recente