| kittykat99 a întrebat:

Va rog mult
daca vom impusca intr-un ou fiert si crud ce se va intampla?
funda))

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ou crud si fiert in acelasi timp? Asta e imposibil, zis si eu asahappy
Iar daca te referi separat nu stiu dar indata ce imi iau o AK47 o sa incerc si o sa iti spunlaughing

| Generalul a răspuns:

Pai depinde si cu ce tragi in oua, daca e un amarat de Carpati, poate nu sparge nici coaja, daca e un Desert Eagle, trece si prin perete glontul happy

| DeepTrance a răspuns:

Produci un cutremur!

| YoungMin a răspuns:

Impuca in ce sens cu un glont sau bagi un ac in el? Daca e glont la oul fiert acesta are probabilitatea de a ramane in interior datotita starii albusului si galbenusuliu, iar oul crud se va sparge happy

Iar daca il intepi la oul fiert e acelasi lucru ca si cum ai pune un ac intr-un material, iar oul crud are probabilitatea de a nu se sparge datorita cojii happy

| darrio2007 a răspuns (pentru YoungMin):

Cum te poti gandi ca un glont poate ramane intr-un ou? Fie el si fiert.Viteza unui glont este in jur de 720 m/s. Poate gauri o casca militara. Poate fi si mai mult. Functie de arma.Crezi ca un ou poate opri un glont la asemenea viteza? Fabulezi.

| YoungMin a răspuns (pentru darrio2007):

Domnul Sauvant din Franta a intrat in istori facand un experiment care foloseste un ou pentru a reduce riscul accidentelor avioanelor. Nomeni nu stie cum a reprodus acel experiment dar cu toate ca era nebun a reusit.

Întrebări recente