| vladaBk a întrebat:

Daca vom impusca cu un glonte intr-un ou fier glontele va face o gaura in el iar daca vom impusca intr-un ou crud el se va face farime de ce?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde ai vazut asta?

| Goguletzu a răspuns:

Exemplul pe care l-ai dat tu nu stiu daca e tocmai adevarat. Dar oricum prin fierbere oul isi schimba proprietatile fizica. Devin solid si la o viteza incredibil de mare+forta de frecare redusa ar putea reactionea la fel ca o gelatina. Astfel glontul sa treaca lasand in urma doar gaura de traiectoria pe care a urmat-o.

| FkThRz a răspuns:

Pentru ca din seria oualor si pentru ca... fiert.thinking

| mrcacadu a răspuns:

Am impresia ca aceasta intrebare face parte din categoria: " va rog sa ma ajutati la tema!"

| Bogdan_Bogdan_1995 a răspuns:

Abcddddd

| Bogdan_Bogdan_1995 a răspuns:

DAdada

| Bogdan_Bogdan_1995 a răspuns:

Fdadada

| Bogdan_Bogdan_1995 a răspuns:

Nu stiu happy