| Gillian a întrebat:

Vă rog, nu ignorați!
Sunt boboacă la profilul filologie. Întrebarea este: pe fișa aceea de înscriere, care mi s-a dat la înscriere(logic că acolo) trebuia să completez undeva limbile străine făcut până atunci și respectiv stadiul la care le studiez, începător sau avansat? Pe fișa mea nu era nimic de genul ăsta. În schimb, cunosc persoane, tot la filo, care mi-au spus că la ei așa era.
Cred că vă întrebați de ce contează asta, oricum află ei tot ce trebuie. Păi, sunt avansată la franceză și începătoare la engleza. Spre mirarea voastră, nu știu boabă de franceză(chiar sunt praf); dar sunt foarte bună la engleză...deci le-aș fi trecut invers.
Majoritatea colegilor mei(cred că) sunt avansați engleză...vor mai ține cont de câțiva elevi care nu sunt avansați engleză sau îi pot trece la cealaltă categorie?

13 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu inteleg. Esti avansata la franceza si nu stii franceza?
Eu stiu ca se cere cati ani ai studiat engleza si cati ani franceza.

| Gillian explică (pentru AC4S4):

Se întâmplă. Nu s-a lipit de mine și nici nu m-a prea interesat. laughing

| AC4S4 a răspuns (pentru Gillian):

Pai majoritatea care terminam liceul stim sa zicem doua fraze simple in franceza laughing
Oricum probabil nu vei face multa franceza in liceu. Iar daca profesorul e exigent, poate va imparte in grupe (cei care stiu cat de cat si cei care nu stiu deloc).

| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

O sa fie avansata la engleza, la fel ca majoritatea colegilor ei. Ba da, va face multa franceza, din clasa a-11-a sunt 3 ore pe saptamana

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

A da. Am uitat ca e la filo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cum esti, cel mai probabil intri intr-o clasa cu avansat engleza.

| Gillian explică (pentru anonim_4396):

Pentru că majoritatea îs avansați engleză?
Și ce răspuns rapid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gillian):

Te-a deranjat ca am raspuns rapid?laughing

| Gillian explică (pentru anonim_4396):

Nuuu. Mi-a plăcut, dar m-a și surprins.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gillian):

De ce te-a surprins?

| Gillian explică (pentru anonim_4396):

Pentru că mă așteptam să se răspundă târziu sau deloc(mi s-a întâmplat).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gillian):

Ok, sper va ai inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, nu citisem tot. Da, vei fi avansata la engleza.