| Losnams a întrebat:

Ziceti ca pot face fata la filologie, avand in vedere ca engleza nu prea stiu deloc, la fel si franceza. La romana o duc bine, voi ce ziceți? Trebuie sa fiu ff bun la limbile straine sa ma duc la filologie?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de liceu si de ceilalti. Poti invata daca vrei, oricum va cam face o recapitulare la timpuri verbale si tot

| CbCx a răspuns:

Chiar daca nu stăpânești atat de bine limbile străine, gândește-te că ai 4 ani in care sa înveți, iar filologia te-ar ajuta. Se învață mult în liceu dacă există și profesorii bineinteles. Dacă te vei duce la profil real o sa vezi ca nu o sa te mai intereseze in timp decat chimie, fizica, mate, bio pentru ca doar cu asta vei fi presată să înveți și vei ignora altele, care poate ti ar fi de ajutor.