| BesideYou_8929 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati urgent cu urmatoarele chestii:
-cel mai scurt rezumat al comediei O scrioare pierduta( nu de pe net, cat mai scurt si la obiectlaughing )

Apoi trebuie sa fac o fisa de caracterizare a personajului BRANCOVENESCU:
-indicatia autorului asupra personajului
-principalele actiuni la care participa in desfasurarea subiectului
-motivarea actiunii personajului
-evolutia comportamentului
-cea mai importanta trasatura de caracter
-analiza limbajului(pronuntie, vocabular, tic verbal- exemple din opera)
-incadrarea personajului intr-o tipologie

Care ma ajuta in mare parte din ce am cerut primeste funda :* + cei care imi da un raspuns folositor va primi punctehappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Povestirea comediei e aici, dă click pe http://www.lecturirecenzate.ro/2011/03/17/lecturi-o-scrisoare-pierduta-1-2/
Personajul se numeşte BrânZovenescu!
În rest, e nevoie să munceşti singur, altfel nu rămâi cu nimic, nu te supăra.

3 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Na, fix, tu sa nu mai muncesti deloc, numai noi pentru tine. Si vii si cu pretentii de,, urgent'' ca ti-e ti-e lene. Pune osu' la munca! Dupa aia tot tu vii cu mesaje ca vine bacu' peste tine si nu stii nimic la romana.

| HaDeS_9190 a răspuns:

Pai daca tu ne intrebi pe noi si cineva iti raspunde, unde crezi ca apare respunsul in frunte la tine, nu gandesti ca e tot pe net. Doar dai search la prima propozitie dincompunerea ta si google conduce catre postul tau, profilul tau, raspunsurile pe care le-ai dat pe acest site...

| BesideYou_8929 explică:

Sunt cls a10a pana la bac mai st 2 ani si azi am inspectie si nu am apucat sa citesc opera...iar numele skz dar era tarziu cand am trim intrebareahappy