| ioana445 a întrebat:

Va rog trebuie sa fac o compunere cu titlul" pe planeta venus" dar nu am nici o idee va rog ma puteti ajuta? va rog din suflet! dau fundita pentru cele ma bune expresii! stiu ca n-am voie cu teme pe aici dar va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| heise a răspuns:

Incearca sa faci ceva in gen:
"Am deschis ochii; lumini albastre ca marea intr-o zi de mai, lumini violete, mi se asemanau ca o terta ce arde sub lumina fosforescenta a unei planete ireale. Am strans din pumn... tarana, un fel de noroi ce parca se scurgea printre degetele-mi invinetite de la firgul ce-l simteam - vantul batea cu repezicuine "

Asta mai mult e un inceput. :] La restul descurca-te. E bine sa-ti pui imaginatia singura la treaba (incearca sa asculti muzica, sa te duci intr-un parc, asa ma mai loveste imaginatia pe mine sau pur si simplu, sunt creativa ^ ^ si da, da ma laud *am voie*).