| Robert_2672 a întrebat:

Va salut pe toti.
am si eu o intrebare in legatura cu profilul mate info
tocmai am dat anul acesta la profilul mate info sunt clasa a9-a.
si m`am gandit sa fac o facultate de informatica.
problema mea este ca informatica o inteleg perfect, dar am ceva probleme cu matematica, conteaza foarte mult matematica in domeniul informaticii?
va rog poate ma ajuta cineva cu cateva raspunsuri.
multumesc.

2 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Poate ca este scoala masina de spalat creiere si zici sa se duca la munca, dar daca preferi munca de jos, te poti duce, daca nu, mai lasa-te spalat inca 8 ani si o sa vezi ca dupa aia e mai bine.
Se cere destula matematica, o sa faci analiza matematica multa, ma rog, nu prea cred ca ai auzit de asta dar o sa vezi prin clasa a XI-a ce inseamna, pana atunci sa te pregatesti pentru clasa a X-a cand o sa faci matrici, si astea sunt importante.

| missElizze a răspuns:

Eee.scoala e spalare pe creier pustiule. du-te la munca!