| Măgduța1999 a întrebat:

Vi se pare normal ca o fosta eleva sau un fost elev sa imbratiseze un fost profesor/o fosta profesoara la care ține? Mai ales dacă sunt de sex opus și încă mai tin legatura? Ar trebui sa fie mai distanți, mai ales în public?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Nu e chiar anormal. Am mai vazut faze de genul. Daca si-au purtat o oarecare admiratie sau simpatie in anii in care "conlucrau", aceste gesturi sunt oarecum normale. Bineinteles, atata timp cat imbratisarea nu dureaza chiar atat de mult si nu se petrece de fiecare data cand cei doi se intalnesc, mai ales daca se vad destul de des.
Si ar mai fi o problema. Spre exemplu, pe fostul meu antrenor si profesor, iesit la pensie, de fiecare data cand venea la scoala sareau fetele de pana in clasa a VIII-a sa il ia in brate. Nu era nimic iesit din comun. Pe fosta mea profesoara de franceza din liceu, in varsta, acum, de 29 de ani cred, eu, unul de 22, as lua-o in brate, sincer, pentru ca arata super, insa acest lucru ar fi total deplasat. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.