| 33334565 a întrebat:

Vineri 13 este vinere ghinionista sau marti 13 sau sambata 13 nu inteleg nimic? Fiecare persoana pe care am intrebat-o a raspuns diferit.

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Vineri 13 si marti 13 se spune ca sunt zile cu ghinion.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cifra "13" e preferata mea. Să știi că nu mi-a adus niciodată ghinion.
Vineri 13, susțin unii, ar fi ziua fatidică. Dar, să nu-i crezi...
Iar zilele de "marți" și "sâmbătă" ar avea, în general, trei ceasuri rele. Ohh...hee hee Eu zic să ți le transformi în "ceasuri" fericite. Fiindcă poți!

| sublime89 a răspuns:

"Se spune" si atat. Nu exista nimic care sa indice faptul ca in anumite zile ale lunii sunt sanse mai mari sa ai ghinion.

| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Superstiția e în felul următor:marți are 3 ceasuri rele, iar vineri 13 este cu ghinion.Mai multe informații aici: http://acvaria.com/superstitii_marti_13.php?p=simboluri
http://www.realitatea.net/......55007.html
Despre Cavalerii Templieri știam și eu, la fel și cu filmul horror-a contribuit la frica de vineri 13. :)

| 0Alexander0 a răspuns:

Nu exista ghinion. Fiecare om isi face norocul si ghinionul.