| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati invatat toate eseurile din programa pentru bac la romana?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Nu trebuie sa inveti toate eseurile "mot a mot" caci pur si simplu este imposibil la cat de multe sunt... Pur si simplu invata ce este esential, adica planul dupa care ar trebui sa mergi.
Asta inseamna sa-ti faci oarecum niste idei despre obiectivele pe care trebuie sa le atingi intr-un anumit eseu. Te descurci daca stii macar atat.
Degeaba inveti toate eseurile in afara de 1 "mot a mot" si iti pica tocmai acel 1 pe care nu l-ai invatat.
Repet, invata doar obiectivele pe care trebuie sa le atingi in fiecare eseu, atat. Efectiv, nu ai cum sa inveti toate eseurile decat daca citesti repede si ai o memorie de elefant.
Este doar parerea mea!
Bafta!

-Blytz-

| SmQaLeXuTzz a răspuns (pentru RainmakerX):

Tu la orice, trebuie sa pui si ''-Blytz-''? happy

| RainmakerX a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Da smug Tot ce e mare. Uite la asta nu pun ca e mic si da urat. tongue

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Sincer, nu.

| Sociopat a răspuns:

Cine face asta a mers degeaba la scoala. O sa le fac pe loc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nici nu ma uit la subiectul 3.

| Daniellllll1 a răspuns:

Voi Cand da-ti Bac-ul?

| aenoeniem a răspuns:

Personal am recapitulat doar ion, moara cu noroc, iona, o scrisoare pierduta, riga crypto, testament, ultima noapte, lapusneanu, plumb, morometii si leoaica tanara iubirea big grin