| AvalohAlyn a întrebat:

Voi cand v-ati apucat sa invatati serios pentru >bacalaureat?:
Ati invatat din timp sau ati "ingrasat porcul in ajun"?
Si e asa de greu examenul asta?
E de speriat?
Eu mai am 2 ani cu asta.happy

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

M-am apucat cu 2 saptamani inaintelaughing. Nici nu stiam ce sa fac, sa invat morometii, boli ale sistemului digestiv sau legi de compozitielaughing. Nu e de speriat. In 2 saptamani am invatat la matematica cat in 2 ani. La mate am luat doar cat mi-a trebuit: 5laughing la romana nu aveam probleme, mi-a fost lene sa invat, am luat 6.3 la biologie a fost prea tarziu sa invat, am luat 5.25 si nu am reusit in prima sesiune, am obtinut media 5.65. Nu e rau pentru 2 saptamani de invatatrolling on the floor

Nu este deloc greu, nu este de speriat deloc. Daca inveti il iei, simplu. Nu trebuie sa exagerezi cu invatatul, invata cat poti. Uite, eu iti zic ca tu daca incepi sa inveti de pe acum, asa incet, iei 9.

A, inca ceva, pentru a doua sesiune am invatat cam 30 de minute pe zi timp de 30 de zile si am luat 8, 15 la biologielaughing In final media 6.61 si sunt multumit.(de fapt nu sunt dar ce sa faclaughing)

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La mate am inceput serios la inceputul clasei a12a, m-am apucat de pregatire si am facut usor usor fiecare capitol si multe variante de teste.

La romana tot pe la inceputul clasei a12a. In fiecare saptamana mai faceam 2-3 comentarii.

Nu e nimic de speriat la BAC, e un nimic pe langa o sesiune la facultate

| neutrino a răspuns:

Am invatat la timp, iar din primavara ultimului an am inceput recapitularea generala.

| T0T a răspuns:

Eu tot ce am reținut am reținut din ce am lucrat și în plus mai am și eu o mică cultură generală(așa pot să îi spun pentru că nu pot să îi spun neapărat pregătire pentru un examen)iar înainte de bac am învățat mai puțin de 2 zile la română, și mai puțin de câte o zi pentru matematică și informatică.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu e bine să îngrași porcul în ajun. E bine să înveți pe parcursul liceului. Oricum trebuie să faci meditații la Română, Matematică ca să fii sigur că iei, altfel slabe șanse. Sau dacă ești un elev foarte bun nu mai ai nevoie de meditații.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

O luna inainte de bac este suficient ca sa inveti tot ce trebuie ca sa iei peste 9, examenul e usor, ai grija insa sa te apuci de invatat din timp pentru facultate, mai ales daca e poli/medicina