| brokeangell a întrebat:

Voi ce ati alege intre mate-info si stiinte sociale? Si dupa terminarea liceului ce facultate as putea sa fac in caz ca ma duc la mate-info? Vi se pare greu la mate-info? fundita love struck

5 răspunsuri:
| KeshaTikTok a răspuns:

Clar Stiinte Sociale

| shoBy1 a răspuns:

Clar ca mate-info, e mult mai greu ca stiintele dar e mai de viitor. daca iti vei da silinta o sa treci cu bine. bafta

| fuzzy6 a răspuns:

Depinde ce-ti place si tie.
la mate info tinde sa fie mai greu, dar nu e imposibil.
in plus, de la mate-info poti merge la aproape toate facultatile (gen si psihologie sau economic sau mai stiu eu ce. litere sau jurnalism ar putea fi mai greu, dar nu imposibil), pe cand la stiinte sociale, daca te apuca pe tine sa mergi la o facultate cu mai multa materie de genul matematica, fizica, chimie, biologie, iti va fi mult mai greu.

| didymic42 a răspuns:

Eu as alege stiinte sociale si daca vei merge la mate-info poti sa urmezi ce facultate vrei tuhappy.

| Stan_Nicoleta_1997 a răspuns:

Daca vreisa fugi de mate, fizica, chimie du-te la stiinte sociale happy insa daca termini mate-info ai mai multe variante mai departehappy