| iFeelinfiniteLove a întrebat:

Voi cum ati procedat in prima zi de facultate din anul intai? Eu nu cunosc pe nimeni(nici colegi nici profesori) si am o stare foarte ciudata numai cand ma gandesc la asta. Voi fi singura intr-un oras atat de mare.(am mai fost doar de doua ori acolo). Voi mergeti cu parintii? Parca totusi e aiurea, ca deja sunt majora. Vreau un sfat.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce sa zic a fost fenomenal, fara parinti pentru ca eu m-am bagat la transporturi si mai am 2 luni sa termin. Toata lumea era cu capul pe umeri si cativa glumeti dar nu a fost mare bai.

| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Ce ma bucur sa vad pe cineva ca mine...
Si eu sunt anul I si sunt la fel de derutata. Nu ma duc cu parintii (desi ei ma bat la cap sa mearga cu mine) pentru ca mi-e tema sa nu ma trezesc pe acolo singura care a venit cu mamica. Oricum, cred ca o sa fie tare aiurea fiindca, asa cum spuneai si tu, nu cunosc pe nimeni acolo. Nu stiu ce o sa fac, probabil o sa incerc sa fiu draguta cu toata lumea si sa ma imprietenesc cu cineva pentru inceput. Sper sa fie de treaba colegii ca de la profi oricum nu am nicio speranta laughing
Ma intreb pe la ce ora trebuie sa fiu la facultate, la 8?

| Lifestealer1 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie ca tine, la fel de dezorientata.Primul an e intotdeauna cel mai greu...sigur voi incurca salile pe acolo, necunoscand locul.Dar voi incerca sa imi fac cativa prieteni, poate nimeresc sa fie cineva tot la facultatea care sunt si eu.Nu ma duc cu parintii, poate se hotaraste vreo prietena sa vina cu mine. Oricum bafta :*

| RedVelvet a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci prea multe probleme. iti vei cunoaste colegii la cursuri sau cel mai probabil la seminarii unde va fi doar grupa ta. Cu parintii nu are rost sa te duci, caci dupa deschidere, tot va trebui sa mergi la cursuri unde nu vei cunoaste pe nimeni. Fa cunostinta cu o fata, macar sa ai cu cine sta pana cand iti vei cunoaste grupa.
Succes!