| Bibi16 a întrebat:

Voi le ce profil sunteti? Cum vi se pare profilul vostru? Sunteti multumiti de alegerea facuta?

5 răspunsuri:
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna..eu sunt la filoloigie care e un profil destul de greu dar frumos si care e multa munca da, deoarece am scapat de mate si aici e doar de invatat fac 2 ani d mate dar numai e asa de importanta pentru profilulu meu deoarece e romana, limbile straine, istoria si altina cam astea sunt de baza...sunt multumita de alegerea facute deoarece nu am altceva de facut decat sa invat si am bucur mult ca numai am matematica la putere cu atatea formule, teoreme, teorie si toate porcariile unii o inteleg altii nu...nu conteaza ca am profilul asta deoarece stiu f bine ca din profilul asta pot da la drept, pot iesi profesoara sau sa dau la o facultate de litere etc dar eu vr sa urmez postliceala adica la medicina dar tu in ce clasa esti?

| LoveToHate a răspuns:

Matematica-informatica intensiv informatica.Ce pot sa spun? 7 ore de informatica, 5h de matematica, 3 fizica...da, e greu.Sincera sa fiu, imi place, uneori, mai rar, dar imi place.Nu cred ca mi-ar placea sa fiu la filologie, mi s-ar parea plictisitor, fara teme la mate, teza la informatica, fara stres...stiu,suna ciudat, dar m-am obisnuit cu stresul.Nu sunt premianta clasei, nici corigenta clasei, sunt la mijloc, e bine, chiar daca se putea si mai bine.Si,nu,nu regret alegerea facuta.

| CryChristiAN a răspuns:

Matematica-informatica si sunt multumit de alegerea facuta.

| Mary0Hellen a răspuns:

Buna! happy Eu sunt la mate-info si sa stii ca imi place laughing, adica, nu imi place mate. nici info, dar este un profil de la care te poti orienta usor in orice domeniu, de exemplu eu vreau Medicina happy
Deci, da, sunt multumita de alegerea facutawinking

| Juncu_Raluca_1993 a răspuns:

Si eu sunt la filologie si nu regret nicio secunda ca am ales acest profil. Intr-adevar, e poate putin mai greu pentru unii la latina sau la istorie, insa pe parcursul anilor ajungi sa te obisnuiesti.
Nu trebuie sa pornesti de la premiza ca este greu, pentru ca daca e sa o luam asa, cam peste tot este de munca.