| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au votat cu/l-au sustinut pe Basescu acum 6 luni:
Inca sunteti multumiti de alegerea facuta, sau va pare rau?

16 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Da, sunt foarte mulţumit şi sper să ducă la capăt ce a început.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie imi pare rau ca l-am votat acum 6 ani. Acum 6 luni n-am mai repetat greseala, dar era prea tarziu.

| Flav a răspuns:

Nu-mi pare rau. Fiindca altii mai bravi nu erau. E usor sa tipi acum, sa arunci responsabilitati. Criza este peste tot, la tari mult mai dezvoltate ca noi.
Dar, asa e romanul, sa faca din orice haz, sa tipe, insa, de vorbe goale e plina lumea.

| Hombre a răspuns:

Despre Basescu am o parere proasta din perioada "Conventiei Democratice" cand a facut si el parte din guvern cu PD.Si atunci impreuna cu Petre Roman nu au facut altceva decat zanzanie si au creat o gramada de crize politice.Acum 6 ani ca sa scapam de dracusorul de Nastase am gresit intentionat si l-am votat pe Basescu dar se pare ca asta este tatal dracilor dar acum 6 luni i-am dat cu "sictir" dar degeaba am luat-o in mana rau de tot. Ce de naivi pe aici, au ajuns sa se auto-învinovateasca pentru pentru incapacitatea celor care guverneza care au furat si fura in continuare, mare e gradina...si nemarginita-i prostia.

Abh
| Abh a răspuns:

Sunt convinsa ca oricine ar fi fost la putere ar fi fost in aceeasi situatie ca si actuala putere.

| Vizitiul a răspuns:

Nu-mi pare rau de absolut nimic, a fost decizia mea in acel moment.

| Marcian a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa va para rau, nu doar pentru faptul ca ati distrus tara asta ci si pentru faptul ca v-a fraierit.In cei cinci ani din primul sau mandat nu a facut nimic altceva decat sa se faca muci pe la revelioane, sa arunce cu sticle de sampanie in multimi si sa ne arate ca si un sef de stat poate sa fie xenofob(tiganca imputita, in sfarsit un armean bun, chestia cu copilul agresat-doar chestiile acestea ar fi trebuit sa va faca sa va schimbati opinia daca ati fi fost oameni cat de cat decenti). De asemenea cand toata planeta anunta ca va veni criza doar Basescu si PDL-ul au spus ca Romania nu va fi afectata ba chiar au spus ca vor mari salariile cu 50%. A mai spus si ca va scapa de "moguli". De ce sa scape de moguli, ca sa ia spaga si sa fure doar cei din partid? Daca ar fi fost oricine altcineva la putere(Geoana, Antonescu, Oprescu, Hitler, Bush, cainele meu) macar ar fi facur ceva, orice, nu doar sa stea sa vada cum moare tara fara sa ia vreo masura anti-criza. Dar faptul ca are putere politica aproape absoluta nu vi se pare oarecum comunist? Dar de alegerile furate cu voturi pentru opozitie anulata si votanti tip mitraliera(in Franta s-a votat la o viteza supraomeneasca, pentru Basescu normal)? Lucrurile astea nu le mai tineti minte, nu.
Inteleg intr-o oarecare masura ca l-ati votat atunci, poate ca nu ati stiut ce fel de om este, poate ati sperat intr-o schimbare, dar sa va aud acum ca nu va pare rau ma scoate din sarite si ma face sa cred ca romanii merita asa o lipitoare de presedinte.Si voi aveti o parte din vina pentru ce se intampla.Doamne cat urasc faptul ca toate specimenele au drept de vot.
Va multumesc ca mi-ati distrus patria ce-o iubesc, desteptilor.
PS. Einstein a spus:"Pe lumea asta doar doua lucruri sunt infinite:universul si prostia omeneasca, iar de primul nu mai sunt asa de sigur".

| karellen a răspuns:

Nu-mi pare rau deoarece nu exista alternativa mai buna.

| Annitu a răspuns:

Bine ca n`am 18 anilaughing

| just0stefana a răspuns:

Eu nu l-am votat si imi pare tare rau de cei care l-au votat, cred ca se simt groaznic acum! sad
dar trebuie sa vezi de la inceput cine este!
nu o sa iesim niciodata din criza c el la putere!

| Louis_3400 a răspuns:

Si daca alegeam pe geoana ce faceam...au fost pesedistii atatia ani la guvernare si ce au facut...nimic

| Romancutza a răspuns:

Pe oricine am alege ar fi la fel, doar ei nu fac nimica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ciudat cum oameni pe care i-am considerat mereu cu scaun la cap da vina pe un presedinte pentru o situatie economica de care ne facem vinovati cu totii.Si unde mai pui ca aceeasi situatie nu-i numai in tara.Sint de acord cu Arthur dar mai usor cu stupizii la mine pentru ca ma doare urit in coate de stupizii vostri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt multumita

| maria34 a răspuns:

Nu sunt majora ca sa pot vota, dar parinti mai lau votat si sincer sa fiu las da pe Basescu jos de la conducere ca pe Ceausescu...