| Christinne a întrebat:

Voi reusi sa invat 300 de pagin in 2zile, cat sa iau o nota de trecere la un examen? (Doresc raspunsuri doar de la persoanele care au trecut prin cel putin o sesiune.)

6 răspunsuri:
| Demoiselle a răspuns:

Normal ca dalaughing. Cat pentru 5, sigur ca poti.
Fa-ti o cafea tare si apuca-te de citit, citeste pe diagonala si insista pe ce crezi tu ca e mai important (adica treci peste detalii, n`ai timp de ele).
Subliniaza cu un liner colorat ce ti se pare mai important! O sa retii mai usor...
Poti sa inveti si noaptea, dar ai grija ca noaptea dinaintea examenului trebuie neaprat sa dormi cam 8 ore pentru ca altfel o sa uiti tot ce ai citit!
La examen poti incepe cu subiectele pe care le stii, iar la celelalte chiar daca ti se pare ca nu vei stii sa raspunzi, scrie orice logic!

Bafta! sa-mi spui c-ai luat examenul!

| manuelaaa a răspuns:

Sincer nu stiulaughingde fapt sunt aproape sigura ca nu, nimeni nu ar rezista atata.Dar in loc sa stai pe TPU...ce ar fi sa te pui la invatat? succes.

| DidiLovesYou a răspuns:

Daca te pui cu burta calumea pe carte si sa stai nonstop vei reusii... daca nu :-s nu prea stiu ce sa zic...300 de pagini in 2 zile?straight faceMult de invatat si prea putin timp.Ce ai facut pana acum de nu ai invatat?raised eyebrows

| m77 a răspuns:

Da!

| Siimooona a răspuns:

Depinde de materie.happy

| EraMea a răspuns:

Poti reusi, iar nota de trecere e 5, deci cam poti si copia!