| Nikol99 a întrebat:

Voua de cand nu v-a mai dat teme de vacanta? Eu am trecut in clasa a-6-a si nu stiu daca o sa ne mai dea teme si vara viitore.In vacanta asta ne-a dat si chiar multe. Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Eu trec a IX-a deci e primul an în care sunt scutit de teme de vacanță laughing

Mă rog, temele pentru vacanța de vară au importanța lor. Acolo, cât de cât, să te ajute să îți reamintești anumite chestii importante. Deci, nu strică deloc. Pe când cele din vacanțele din timpul anului chiar mi se par inutile.

Baftă

14 răspunsuri:
| omienouăsutenouăzecişişase a răspuns:

Bună happy
Eu acum trec în a 9 a (anul acesta logic că nu am primit teme), dar in fiecare an, chiar şi în a 8 a am primit.
Dar asta depide şi de profesori, şcoală etc.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Depinde de profesori.Eu intru a 8-a, si nu ne-am dat niciodata teme pe vacanta.

| Bebitssaa a răspuns:

Nouaa` nu ne-a dat ...nu se prea dadeau cand eram de varsta ta happy si daca asa sunt profii` vostri.o sa va mai dea si la anul`.

| AdytzTheWolf a răspuns:

Pai ce sa iti zic, eu abia am trecut pe clasa a9a, cat eram la gimnaziu rareori primeam teme de vacanta, sa iti spun sincer si cand primeam nu le faceam(nu sunt genul care sa fac teme sau sa invat), depinde de profesori, unii profesori mai dau teme alti nu, sper ca te-am ajutat, multa bafta in clasa a6a

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Hm,sincer nu mai stiu, dar anul asta nu am avut tongue

| Tsunade99 a răspuns:

Eu nu am avut niciodata teme de vacanta.
Am fost la o scola in orasul meu-de germana, dar scola aceea era foarte slaba si nu ne dadea teme-am fost acolo in clasele I-III si de la a IV a m-am mutat la o scoala ft buna in alt oras-mai mare, si la aceea le dadea chiar ft multe teme de vacanta, dar acum am trecut in a v-a si nu ne-a dat teme de loc ca nu avea cine sa ne corecteze pentru ca acum avem alt profesor.

Eu nu am avut niciodata teme de vacanta happy laughing

| sergiu2222 a răspuns:

In lege scrie clar ca e interzis sa se dea teme de vacanta totusi inca unii profesori mai dau teme deci nu scrie nicaieri pana in ce clasa iti vor da profesorii tai teme de vacanta! Eu trec pe a 8-a si in fiecare vara am primit

| Illegalfreako a răspuns:

Din moment ce ti-a dat anul asta, o sa ai teme in continuare. Nu cer funda, dar stiu ca asa e, din moment ce ti-a dat vacanta asta. Succes la visatwinking.

| LondoneseCat a răspuns:

Din clasa a 8-a spre a 9-a laughing) Dar sa stiti ca puteti sa va plangeti la profi ca nu vreti sa le faceti, caci oricum nu pot pune note mici ca nu le-ai facut laughing funda?

| Iulian03 a răspuns:

Da,ne-a datsad

| naitreaba a răspuns:

Eu unul n-am mai primit teme din clasa a 5-a. teme de vara, desigur.

| Crysty1996 a răspuns:

Eu acum am terminat clasa a 8a si chiar daca ne dadea nu le faceam niciodata dar acum ca am trecut in clasa a9 a nu ne-a dat chiar deloc asa ca mai ai 2 ani de asteptata pana in clasa a 8 a

| Anndi98 a răspuns:

Eu am un caiet de mate de facut si de citi la romanasad si deja e 1 septembire laughing ( am trecut intr`a 7-a) laughing Vot?

| ionutzuu194 a răspuns:

Din clasa a-5-a happy