| Neymar2 a întrebat:

Voua va pasa de testele initiale?

10 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Multora nu le pasa, insa ei nu se gandesc, ca fiecare profesor se uita bine la notele pe care le iei.
La ce ii foloseste? Primesti mai multe teme, mai mult de invatat, te poate tine peste program la meditatii obligatorii, doar pentru a te ajuta sa inveti. Asa, daca iei o nota medie, de ex 7, este numai bine, iti da de lucru normal, si nu prea mult, pentru ca daca iei 9 sau 10 in testele initiale, o sa fii scos prea mult la tabla si nici asa nu o sa fie bine.
Eu la chimie si religie sigur o sa iau note mici, pentru ca la chimie nu ma pricep deloc si la religie nu prea am stiut.
Insa la restul, am fost atent la lectiile din clasa a 8a si nu a mai trebuit sa invat, mi-am adus aminte tot din anul trecut, si am facut destul, o sa iau nota maricica.
Azi noi am dat teste la: Romana, Chimie, Biologie, Istorie. Cum am zis, decat la chimie am fost batatongue
Da nici la restul nu am fost prea breazlaughing

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Nici macar 1% pentru ca ele chiar nu conteaza daca iei acu nota mare si la testul final ce mai faci? mai bine iei nota mica sa te asiguri ca la testul final te trezesti cu o nota mai mare
dar in fine la mine in clasa colegii au scris la mate Tatal Nostru laughing

| laurik1315 a răspuns:

Pentru cei din clasele mari (care au facut cu acelasi profesori si in anii precedenti) nu ar trebui sa-i ingrijoreze, dar totusi daca iau nota mica isi strica imaginea in fata profesorului si am auzit ca cine are mai putin de 5 face si ore suplimentae. Dar pe cei din a5a ar trebui sa-i ingrijoreze, pentru ca profesorii acum isi formeaza o imagine despre ei si de asemenea testele initiala la cei de a5a conteaza la admitere, fiindca ei vor trebui sa aiba un portofoliu in care vor fi puse si aceste teste.

| raluca250 a răspuns:

Mda chiar daca nu se trec o sa trebuiasca sa faceti ore suplim. la materiile la care ati luat note miciwinking

| DoarOumbra a răspuns:

Ab3LuTz nu te lua dupa ei. Testele initiale sunt prima inpresie a profesorilor care pentru mine e 80% deci pentru mine sunt importante.Restu 20% sunt note pe ochi frumosi ca dupa testul initial te crede destept si cand te asculta te mai iarta din cand in cand. Odata la istorie mi-a pus in carnet 3 si in catalog 9winking

Răspuns utilizator avertizat
| DarkStarGW a răspuns:

Da e important daca til trece in catalog un profesor nebun

| Fanatic a răspuns:

Nop.am dat pana acum 5 si nu am invatat la niciunu

| VLΛD a răspuns:

Nu prea tongue

| D0ru a răspuns:

Nu conteaza ce nota iei laughing)