| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Vreau niste pareri, opinii alaturi de argumente care sa imi raspunda "De ce ar trebui sa citesti cartea Twilught[prima carte]?" Raspunsul cel mai argumentativ, cel mai convingator primeste funda big grin

Răspuns Câştigător
| Wonderland a răspuns:

Ar trebui sa citesti Twilight pentru ca este o carte cu un adanc substrat, este o carte pe care o traiesti odata ce incepi sa-ti placa. In primul rand este o poveste de dragoste neobisnuita. In al doilea rand, sunt multe fragmente pe care le poti asocia cu viata ta, astfel dandu-i un alt inteles.In al treilea rand, este o poveste extraordinar de bine scrisa, care te va cuceri, daca o citsti in engleza. Traducerea in romana cam lasa de dorit, dar...merge. Funda?

7 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Trebuie naparat sa citesti aceasta carte pentru ca etse superba. Am citit-o de 5 ori pana acum si tot nu m-am saturat de ea. Daca o sa o ciotesti nu vei regreta si sigur iti va placea.love struck

| Myuu a răspuns:

Pentru ca e o carte buna, nu baga in seama pe ceilalti, eu o carte minunata si frumoasa eu am terminat-o in 2 zile nu m-am putut opri din citit, daca o citesti sa stii ca nu vei regretawinking

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Eu le-am citit pe toate cele 4 carti primavara asta si cred ca ar trebui sa le citesti. Stateam pana tarziu noaptea si ma trezeam dimineata si o continuam. Mi-au placut mult primele 3 parti, dar la a 4-a mi-am dat seama ca nu mai sunt asa cum credeam eu. Cand m-am uitat la primele 3 filme nu mi-a venit sa cred: filmul a fost o bataie de joc pe langa carte.

| BellsC a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa o citesti.
O sa-ti placa la nebunie daca esti o fire mai sensibila si romantica.
Eu am citit primele pagini si numai ma puneam opri pana le am citit pe toate.
Singurul motiv pentru care ar trebui sa nu citesti saga este ca Provoaca dependentalaughingiti spun este super cartea.
Nu o lua in seama pe disneyista asta ca daca Miley se arunca din pom hop si ea dublulaughing
Fundy?

| xoxxxoooxo a răspuns:

Twilight e filmul meu preferat.
Eu m-am uitat la toate 3 filmele si astept sa apara si al patrulea, dar cartile sunt mult mai interesante.
Te sfatuiesc sa le citesti.Sunt frumoase.

Răspuns utilizator avertizat