| AngelAndreea a întrebat:

Vreau sa citesc carti de psihologie. Imi dati va rog frumos cateva? De pe net as vrea sa le descarc sau sa citesc

5 răspunsuri:
| pastru009 a răspuns:

Buna.Eu citesc deja genul acesta de carti. Uite ce carti am eu:
-"Secretele creierului uman" de Sandra Aamodt si Sam Wang;
-"Micul manual al succesului" de Vikas Malkani;
-"Invata din trecut, gandeste in viitor" de Dan Sullivan si Catherine Nomura;
-"Limbajul trupului(7 lectii simple)" de James Borg;
-"Ce faci cand esti speriat si ingrijorat" de Dr. James J. Crist;
-"Almanah parapsihologic"(fara autor), editura Miracol.
Intai citeste-le pe acestea si dupa iti mai zic/recomand ce poti citi.
Daca le-ai citit deja Bravo! si comenteaza la raspunsul meu sa iti mai zic si alte carti si daca nu le-ai citit, ai face bine sa incepi cat timp mai este vacanta.Ai de citit 1.128 de pagini pana incepe scoala.
O seara placuta si funda? big grin

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru pastru009):

Astea sunt...chestii comerciale ce citești tu, dacă vrei ceva din psihologia adevărată pune mâna pe Atkinson, Freud, Jung etc. etc. și apoi mai discutăm!

| pastru009 a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

Aia este psihologia de incepatori.

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru pastru009):

Ceea ce am dat eu este psihologia de începători, ai cumva vreo facultate în domeniu și nu știu eu? Ceea ce ai dat tu sunt niște cărți ce nu prea au treabă cu psihologia adevărată, te rog eu, nu mai induce și pe alții în eroare! Hai, pa, o zi bună!