| Analy a întrebat:

Vreau sa citesc o carte dar nu stiu care. Voi ce imi recomandati? Cartea care imi place cel mai mult primeste funda! Nu vreau o carte avansata.

Răspuns Câştigător
| LoveMadScience a răspuns:

Poti citi 2 ani de vacanta de Jules Verne(titlul este foarte atragator pentru noi, elevii), Recreatia mare de Mircea Santimbreanu( un alt titlu interesant) si Coliba unchiului Tom de Harriet Becher Stonelove struck. Toate aceste carti sunt fff frumoase pentru elevi si sper ca iti vor placeakiss

10 răspunsuri:
| Sebby a răspuns:

Incearca Lorelei, este o carte frumoasa simpla cu o poveste impresionanta. Este scrisa de Ionel Teodoreanu. Succes.

| MasterGoldX a răspuns:

G. Calinescu - Enigma Otiliei; G. Calinescu - Cartea Nuntii; L.J. Smith - Jurnalele lui Stefan...

| denyiuly a răspuns:

Uite cateva cartii frumoase:
-20. 000leghe sub marii-jules verne;
-Maria sa, puiul padurii-Mihail Sadoveanu;
-o calatorie spre centrul pamantului-jules verne.
iti mai recomand sa citesti orice carte din colectia jules verne. sper ca te-am ajutat Maria.pa,pa,wave.SUCCES la citit.

| LanaDelReyFan a răspuns:

Poti Cronicile din Narnia, eu am citit si Harry Potter si mi-a placut, mai sunt cateva volume care mi-au placut cu Jurnalul unui pusti, si mi-a mai placut si Fram ursul Polar...Acestea sunt niste carti care mie mi-au placut fff multbig grinbig grin

| coliflor a răspuns:

Ai citit Ciresarii? daca da treci la Dan Brown, e super tare. lectura placuta.

| bellaellaella a răspuns:

Dama cu camelii - Alexandre Dumas (fiul)
Enigma Otiliei - George Calinescu (vei avea nevoie pentru scoala)

| kiddo_2170 a răspuns:

Daca nu vrei o carte prea avansata, inceraca ceva usor si fun: Casatorie din interes de Chris Manby

| kiddo_2170 a răspuns:

@Maria
Scuza-ma,n-ai specificat varsta si ce tip de carte doresti.in fine daca ai 10-11 ani asta e

| Analy explică:

Dar eu vroiam ceva pentru elevi...nu am de gand sa ma casatoresc acum si nu vreau ceva trist!