| Jimiy a întrebat:

Vreau sa dau bacul, pe filiera tehnologică. Română, Matematică, Fizică.
In acest moment sunt în neștiință de cauză ce anume ar trebui să învăț din aceste materii?

Răspuns Câştigător
| SkandallKamataru a răspuns:

De ce nu dai bacul doar una sau chiar 2?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Absolut toata materia care s-a predat anul acesta, de la inceput de an scolar, la toate cele 3 obiecte la care vei da BAC-ul.

| Violleta2022 a răspuns:

Profesorii tai ar trebui sa fie cel mai in masura sa iti explice ce anume sa invatati, pe ce sa va axati mai mult samd.

| Jimiy explică (pentru Violleta2022):

Am terminat liceul de peste 10 ani.
Nu intrebam daca aveam sursă

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jimiy):

In cazul asta, cred ca-i tarziu sa te apuci de invatat acum la 3 materii serioase, pe care nu le-ai mai studiat de 10 ani.
Practic mai sunt 4 luni jumate pana la examen si nu cred ca ai cum sa asimilezi atata materie, intr-un timp atat de scurt.
Poate mai amani inca 1 an BAC-ul (daca tot ai asteptat 10 ani) si ai timp sa te pregatesi serios la toate 3 materiile, si-l sustii in vara lui 2025, cu sanse mari sa-l iei.

| Jimiy explică (pentru Violleta2022):

Decat sa raspunzi de pamplezie mai bine nu mai raspunzi!

| Jimiy explică (pentru SkandallKamataru):

Mersi am mai auzit asta, si cred ca mai mult ca sigur asa o sa fac!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jimiy):

Era doar un sfat de la un om trecut prin viata si examene multe.
Credeam ca apreciezi un raspuns sincer, dar ma rog, poate nu esti suficinet de matur ca sa-l intelegi.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Jimiy):

N-ai pentru ce, mult noroc!

| Jimiy explică (pentru Violleta2022):

Văd că ști să faci chat din întrebări.
Poate îți v-a ajuta Dumnezeu să înveți ce înseamnă "matur".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jimiy):

Mai baiete, daca copii mei sunt mai mari ca tine, ar trebui tu sa intelegi cat de matura sunt.

| Jimiy explică (pentru Violleta2022):

Înțeleg perfect, dumneata nu înțelegi diferența dintre a fi în vârstă si a fi matur

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jimiy):

Dupa cum judeci, tu ai ramas inca adolescent la minte.

| Jimiy explică (pentru Violleta2022):

Intr-adevar, gandesc

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Jimiy):

De ce nu dai bacul doar una sau chiar 2?