| ion2015 a întrebat:

Vreau sa dau la medicina sau asistent in farmacie si as dori o parere unde pot castiga foarte bine, ca am auzit ca asistent in farmacie e destul de bine, si este suficient sa fac postliceala pentru a deveni asistent medical? daca fac postliceala pot deveni asistent in homeopatie?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unde vrei să dai mai exact?
Facultatea de medicină (profesie - medic), facultatea de farmacie (profesie - farmacist), postliceală sanitară (medicină generală - asistent medical, farmacie - asistent de farmacie).
Asistent în homeopatie poţi fi dacă găseşti să te angajezi pe acest post ca imediat să faci un curs de specialitate, aceeaşi situaţie este şi în cazul asistentului stomatolog.
Banii îi câştigi prin muncă şi plata conform cărţii de muncă, nu te arunca la ciubucuri că nu este nimeni obligat să-l mituiască pe medic/asistent/infirmier/brancardier cum se obişnuite că altfel nu se uită la el!
Vrei să ai bani, munceşti corect şi să nu ceri pentru a rezolva.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| matchpoint a răspuns:

Salut, pentru orice meserie ai opta, nu alege doar din considerente materiale. Mai e nevoie de putin suflet si talent. Pa

| ManoleParkour a răspuns:

Vrei să depăşeşti orice obstacol în calea ta? Atunci trebuie să ştii ce este parkour-ul – sportul extrem, care te pregăteşte să depăşeşti orice piedică într-o situaţie de urgenţă, fie gard, bancă, balustradă sau clădire. Fondat de David Belle în Franţa, Parkour-ul e devenit o formă de divertisment şi o modalitate de a petrece timpul liber şi pentru ManoleParkour din Chişinău, inclusiv pentru colegul nostru Sandu Luchiţa, care ne spune mai multe despre acest sport.

un vot va rog si un coment :

http://www.youtube.com/watch?v=FMDTwpWN5Hw