| Bogdanst a întrebat:

Vreau sa deschid un subiect.Pe tema Filmelor cu Iisus.Am auzit ca totii actori care au jucat in rolul lui Iisus au inebunit sau sinucis.Eu nu stiu ce sa spun, poate are si legatura cu religia. Voi ce credeti? Astept raspunsurilebig grin.

Răspuns Câştigător
| bigdady a răspuns:

Sunt mituri uite asta a jucat in Isus din Nazaret e nascut in 44 si e in viata http://www.imdb.com/name/nm0694293/bio
Patimile lui Isus http://www.imdb.com/name/nm0001029/
zi-mi tu un film astea sunt barfe de tate batrane

12 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Este adevarat ca cel care a jucat in cel mai bun film al lui Zefirelli a innebunit ulterior... Dar de altii nu stiu.

| stresu a răspuns:

Nu e asa; doar actorul din filmul lui Zefirelli se credea Iisus pe bune dupa filmari, insa asta din cauza faptului ca a slabit mult pentru filmari, care au fost si foarte solicitante psihic.
Mai stiu de un actor care l-a jucat pe Iisus, iar apoi rolul diavolului si nu a patit nimic.
In rest Jim Caviesel (filmul lui Gibson) e bine sanatos, decib doar o legenda urbana.

Răspuns utilizator avertizat
| Cretaker a răspuns:

Eu am auzit de Iisus, dar de Isus niciodata...cine e?

| Symona91 a răspuns:

E doar o specualtie, fara temei.
ex: Mel Gibson traieste... iar nebun parca zic ca inca nu e thinking doar ca viata sa sentimentala e tulbure rauhee hee

@Cretaker, daca faci un minim efort de gandire, realizezi ca poate nu toata lumea e ortodoxa nu? Se mai scrie si "Isus" pe la unii, nu trebuie' sa dai tu lectii, fara suparare!

| Ramo15 a răspuns:

E prima data cand am auzit asta.cred ca ii se poate intampla oricui; mai ales actorilor.

| Bogdanst explică:

Anonim nu mai vb de alti, vezi ca in loc sa scrii romaneste ai scris romanste laughing pff... deci no comment mai bine nu mai spune nimica big grin si nu e o intrebare filozofica/spiritulaitate, daca era specificam, scriam mai multe detalii.MS

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N`am auzit asta.straight face Woow, ma inspaimanta sincer:d, dar nu prea cred...toti actorii?thinking Toti-toti? hmm:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum se face, sau ce lagatura are dar tu nu stii sa scrii romanste si te apuci sa deschizi subiecte de filozofie/spiritualitate. Prima virgula nu are ce cauta acolo. Se scrie "Am auzit ca toti actorii,... au innebunit... s-au sinucis".

| Madison a răspuns:

@symona... m-am suparat.

| sylarz a răspuns:

@symona
La toate religiile (adventisti, baptisti, catolici, musulmani, evrei, rromi si alte rase ) se scrie IISUS cu 2ii big grin
Isus scrii doar daca esti analfabet si prost rolling on the floor si nu, Isus nu inseamna magar cum v-a mintit pe voi Taica Parinte...
In concluzie! sunteti varza!

| sylarz a răspuns:

REVIN ::::

Il stiti pe Christian Bale? big grin In filmul Mary - Mother of God sau ceva de genu' nu mai tin minte ca mi e lene sa dau "sărci" pe "goagel" l-a interpretat pe insusi Jesus Christ happy iar apoi la 2-3 ani parca l-a interpretat pe Norman Bates in American Pshicho - i-as fii dat OSCAR pentru cum ii manca p'aia big grin... In fine... si-a revenit apoi tipu' dar tot nebun e laughing
Par Example : The Machinist - Bale a slabit cam 28-30 kg prin 2003-2004, iar de curand prin 2009 iar a slabit vreo 20kg pentru rolul din The Fighter...
Concluzii : Obezelor duceti-va la Hollywood, rapiti-l pe Bale, si rugati-l frumos sa va dea reteta lui de slabit laughing