| Mihai_Alexandru_Anca_1957 a întrebat:

Vreau sa invat glasurile si muzica psaltica. Am 14 ani si vreau sa ma pregatesc pentru seminar, vreau sfaturi si pentru graca, Multumesc

4 răspunsuri:
| alinutza0408 a răspuns:

In primul rand nu ai cum sa inveti glasurile pe psaltica daca nu inveti notele. daca inveti notele atunci glasurile sunt usor de invatat.incearca sa citesti octoihul mic, sau cauta glasurile din ceaslov si descarca mp 3.Eu am invatat psaltica intr-un an.Am sa iti dau cartea dupa care inveti in seminar.Lasa-mi adresa de mail si ti-o trimit.Iti trimit tot ce ai nevoie

| Mihai_Alexandru_Anca_1957 explică (pentru alinutza0408):

Fno.tbi@gmail.com
Ce frumos, nu credeam ca sunt asemenea oameni buni pe aici!
Doamne ajuta! Mai vorbim pe mail

| FanuFanu a răspuns (pentru alinutza0408):

Buna,ma poti ajuta si pe mine cu aceasta carte te rog, stefan_paduraru31@yahoo.com

| Gorjanul a răspuns:

Domnul profesor Laurențiu Truță face cursuri de muzică psaltică online.
https://www.facebook.com/......726822273/