| TheMitOfTheRedEyes a întrebat:

Vreau sa invat japoneza da' nu stiu cum e mai bine.Mama zice ca mai bine as cauta carti decat sa dau bani pe profesori pentru ca japoneza nu i o lb cautata si ce i care dau meditatii saracesc saracu om...deci intrebarea:Carte sau saracia?(cartiile sau profu?)

5 răspunsuri:
| Ramona1 a răspuns:

Cu cat stii mai multe limbi straine,cu atat mai bine. Daca vrei in mod deosebit sa inveti aceasta limba,eu zic mai intai sa faci treaba asta cu un profesor.Te invata si cum se pronunta si multe altele care nu le poti invata din carti. Dupa ce ai prins cate ceva, poti continua singur acasa, cu ce mai gasesti si pe net si poate iese ceva.

| ktrinel a răspuns:

Profuwinking daca e bun de cvlaughing

| BubuksDeea a răspuns:

Daca te meditezi de la un prof intelegi ceva.Treaba ta.love struck[si japoneza nu e inca o lb. cautata.chineza e de 10 ori mai cautata]

| TheMitOfTheRedEyes explică (pentru BubuksDeea):

Urasc chineza daca stii care-i dif baka!

| BubuksDeea a răspuns (pentru TheMitOfTheRedEyes):

Da.Eu fac chineza.: )
Am facut 1 an si de japoneza.
Fiecare cu parerile lui.