| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau sa ii urmez exemplul lui Joe Dispenza si sa învăț psihologie și cum funcționează creierul și Mintea umana de unul singur acasă dim carti pentru mine personal. Este posibil sau este foarte greu?
Neurostiinte și psihologie.
Sunt tot mai atras de tainele minții și a creierului uman de la zi la zi.
Știu ca Joe Dispenza a învățat asa singur acasă neurostiinte psihologie epigenetica, dezvoltare personala, spiritualitate motivationala etc?
Dacă el a putut, de ce nu?
Bineînțeles raportat la o scara mai mică.
Eu vreau sa învăț psihologie și neurostiinte doar ca să imi dezvolt personal viata, creierul și sa îmi ajut mintea ridicandu-mi totodată calitatea vieții și scăpând de probleme de tip anxietate, stres, depresie dar și pentru ca ma atrag aceste domenii am devenit interesat de ele având problemele emoționale pe care le am.Este posibil lucru acesta sau ma înham la un lucru foarte greu? Vreau sa arat ca se poate și fără facultate sa fii un expert peste ani si ani în aceste domeniu citind și studiind cărți acasă singur.
Voi ce ziceți? Dacă a putut Joe Dispenza nu pot si eu?(ma refer ca el a învățat neurostiinte și psihologie din studiu acasă individual)
E destept si bun omul tare, e un cunoscător extraordinar în cunoștințe despre creier și un exemplu pentru noi toți dacă a reușit sa învețe neurostiinte și psihologie singur acasă prim studiu personal si individual din cărți și a ajuns un om de succes.
Eu nu vreau neapărat succes ci sa îmi ridic calitatea vieții și a minții, sa ma dezvolt.
E posibil sau deja visez?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna, cred ca ai pus intrebarea asta de vreo 5 ori pana acum.Sincer vorbind, daca dedicai o ora de studiu pentru fiecare zi, erai mai aproape de rezultatul pe care il doresti.Pe cand daca tot intrebi aici, nu se va intampla nimic.Nu ai nevoie de confirmare din partea unor straini. Apuca-te si dupa mai vezi ce si cum.