| pastru009 a întrebat:

Vreau sa ma duc la Marin Preda,deoarece doar trec strada si deja sunt acolo. Intentionez sa ma duc la filologie si ca dupa primul semestru/an sa ma mut la George Cosbuc, clasa de bilingv sau un liceu cu bilingv daca Cosbuc e departe.
Ce vreau sa intreb: ce diferente trebuie sa dau cand ma mut? Mai dau un test pentru pentru a intra la liceul cu bilingv?
Eu am bilingv-ul luat.Dar media mea nu e nici aproape de 8.Am 6.77 din cauza romanii(5.55) si am facut contestatie.
Si inca o intrebare: cat de greu credeti ca este sa va acomodati la un liceu cu mult peste Marin Preda(nu ma intereasa din punct de vedere al colegilor, ci al cunostintelor, profesorilor-asteptarile-)?

VA ROG! RASPUNDETI LA TOT CE AM INTREBAT FIINDCA MI SE PARE IMORTANT SA FIU INTR-O CLASA DE BILINGV AVAND IN VEDERE EXAMENUL LA LIMBA ENGLEZA(BAC)!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la secretariatul unității școlare pentru mai multe informații!
Succes pe mai departe!
Pa, pa.