| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma transfer la alt liceu in semestrul viitor.
Ce pot face daca directorul liceului in care sunt acum nu imi aproba transferul in vacanta dintre semestre? Am auzit de la niste colegi ca s-ar putea sa nu-mi dea transferul pentru ca am ramas pre putini in clasa(21). Vreau sa precizez faptul ca motivul transferului sunt problemele financiare. Sunt clasa a 10-a.

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Te duci la politie.Stie ca n-are voie sa faca asta.Nu merita nici macar un avertisment.

| MisFit20 a răspuns:

Este obligat sa iti aprobe transferul, exista un cod de lege care prevede ca studentii si elevii au dreptul de a decide forma de invatamant sau institutia la care vor sa invete.