| David1209 a întrebat:

Vreau sa ma transfer la un liceu mai bun decat al meu eu am media 7, 46 si ultima medie de admitere a fost 7, 49 dar in acel liceu mai sunt 3 locuri libere.Am sanse sa intru?

Răspuns Câştigător
| Syrten a răspuns:

Ai sanse, interesul lor e sa educe si sa isi primeasca banii, am vazut cazuri cu licee in top pe tara la care s-a intrat si cu medie sub 7.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu ai sanse!
Legea este clara si se aplica la toata lumea, fara exceptii.
Media trebuie sa fie egala sau mai mare, cu a ultimului intrat
Se pica examene mari, la facultate, masterate samd, doar pentru ca nu au 1 sutime... dapai 3, cum ai tu lipsa.

| Iote a răspuns:

Daca mai sunt 3 locuri libere, s-ar putea face o exceptie de la regula. Mergi la ei si intreaba repede, pana nu se ocupa locurile de altii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te mai gândești mult, rămâi pe loc.

| David1209 explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca am media 7, 50?

| David1209 explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca media mea ii 7, 50?

| Violleta2022 a răspuns (pentru David1209):

Doar ti se pare, odata ce doar cu 24 de ore aveai o medie si acum a crescut cu 4 sutimi.
Ma rog, mintindu-se singur nu-mi furi mie caciula, ci tot tie, ca nu vei fii acceptat doar ca ti se pare tie, chiar trebuie sa ai peste 7.50
In orice caz, succes cu transferul!

| David1209 explică (pentru Violleta2022):

Deci faza ii ca am reusit sa imi cresc media la mai multe materi si se pare ca am reusit sa trec ci mai am nevoie sa dau doar diferentele.Multumesc!laughing