| Maria_Adriana_2002 a întrebat:

Vreau să știu absolut tot despre profilul "științe sociale"
La ce dau teze...la ce dau bacul și toate astea
Și vreau să mai știu un aspect foarte important, daca... după ce termin liceul mă pot duce la ACADEMIA DE POLIȚIE?

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

1. Telezele dai obligatoriu la romana, istorie + logica in clasa a9-a, psihologie in clasa 10-a, economie sau sociologie(la alegere) in clasa a11-a si la filosofie in clasa a12-a.
2. Bac-ul il dai la : romana, istorie + materie la alegere. Adica : geografie, logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie.
3. Da, poti sa te duci oriunde vrei tu.
Alte intrebari? Am fost la profilul asta si iti raspund la orice intrebare vrei tu.