| BloodHidan a întrebat:

Vreau si eu algoritmul pentru citirea pana la o valoare si citirea a n numere in c++! Funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala nu e algoritm ce vrei tu. Nu trebuie decat sa faci o citire a unei variabile in cadrul unei structuri repetitive ce are drept conditii de oprire ce ai zis tu mai sus.

1 răspuns:
| Crescens_Alin_1996 a răspuns:

Pe scurt ai putea folosi urmatorul algoritm pentru citirea a n numere:

coutn;
}while(n>500 || nv[i];

Iar pentru citirea pana la o valoare (daca bine am inteles intrebarea ta) foloseste algoritmul daca citirea se face din fisier:

ifstream fin ("file.in");
int v[1000],i=0,valoare;
coutvaloare;
do{
fin>>v[i++];
}while(v[i-1]!=valoare);