| MaRyUs6 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi despre liceul militar alba Iulia! sunt in clasa a 8a si vreau sa dau acolo! vreau sa stiu cum e acolo!

Răspuns Câştigător
| PestisorDeAur a răspuns:

Acolo stai cazat la internat pe durata scolii, in vacante scoala iti plateste transportul spre casa si inapoi, pentru cazare nu platesti.
Dimineata trezirea este la 5 sau 6 nu mai stiu, trebuie sa faci antrenamenul de dimineata si cel de seara.
Orele sunt ca la un liceu obisnuit. Trebe sa porti uniforma pe care o primesti.
De acolo poti iesi soldat in armata, salariu intre 2300-3000lei, daca esti promovat si ajungi general, locotenent salariul este intre 5000-7000lei, la pensie se iese la 60ani pentru femei, 65ani pentru barbati, de acolo scoti usor o pensie de 2000lei.
Partea rea este ca nu mai ai libertate si esti condus mereu de un sef.

| MaRyUs6 explică (pentru PestisorDeAur):

Da-mi si probele sportive! si iti dau funda

1 răspuns: