| lorrenush a întrebat:

Vreau si eu niste site-uri cu experimente fizice si chimice pe care le poti face acasa...multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alexandruu97 a răspuns:

Incearca experimentul urmator la fizica : ia un pahar si o coala de hartie taie coala intr-un patrat cam de marimea paharului iar apoi umple-l cu apa dar sa fie perfect plin, pune coala deasupra si intoarce paharul cu coala in jos. daca intre coala si apa din pahar nu a ramas aier adica ai umplut paharul perfect coala si apa nu vor cadea