| mamarea222111110 a întrebat:

Vreau si eu un răspuns sigur 100%, va rog! Știe careva din ce clasa se fac limbile străine în România? Am auzit foarte multe variante și nu știu ce să mai cred.

3 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Engleza o inveti de la gradinita(in principiu inveti culorile si sa numeri pana la 12), iar din clasa a 5a vei mai invata franceza sau germana.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Fiecare școală își alege o limbă pe care o fac micuții încă din clasa 0. Apoi, din gimnaziu, se mai introduce o a doua limbă, în funcție de clasa în care ești repartizat (A, B, C, D etc).

| isemilia a răspuns:

Engleza se face inca de la gradinita, insa foarte putina. Unele scoli private predau a doua limba straina din ciclul primar. La scolile de stat, din gimnaziu. (clasa a 5a mai exact)