| anonim_4396 a întrebat:

Vreti sa-mi spuneti niste carti frumoase si interesante? Ca sa mai citesc pana incepe scoala.

17 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......ara-seria/ as mai adauga Papillon de Henri Charriere

PAlatul lunii de paul auster

| yuli10 a răspuns:

@DyAnNa-E-uN-hApPy-KiD esti clasa a2a? poti sa citesti o carte si in 4 ore daca te prinde si nu o lasi din mana...
eu am citit de curand multe bestselleruri din sua "un tip la inaltime", "ma dau in vant dupa cumparaturi" care e in 5 volume, "sushi pentru incepatori" happy

| larisa_6959 a răspuns:

In ce clasa esti sau cati ani ai?

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Foarte foarte frumoasa este cartea: Panza de paianjen, de Cella Sergi. Despre aventurile unei fete in timpul aniilor 20', cam tot de 16 ani, foarte frumoasa, inteligenta, dar saraca. Este placuta de multi baieti si este obligata sa se casatoreasca de tanara, deoarece este obligata de parinti. Devine avocat, si astfel independenta. Este un roman de dragoste, nu prea siropos, dar care iti va ajunge sigur la inima!

| Jonsdottir a răspuns:

O revista thinking ce carti vrei sa citesti intr'o saptamana?!

By Dy
Xo~Xo

| Jonsdottir a răspuns:

Nu, nu sunt in clasa a doua dar cu siguranta nu poti citi Dracula, Amurg sau biografia lui Marilyn Monroe in 4 ore happy am citit si alte carti dar astea au fost cele mai interesante si mi se pare normal ca pe astea sa le recomand tongue

By Dy
Xo~Xo

| Jonsdottir a răspuns:

Biografia lu' Madonna e mai mica decat cea a lui Marilyn Monroewinking

By Dy
Xo~Xo

| girlxx21 a răspuns:

Citeste Codul lui Da Vinci ( nu are legatura cu scoala ) iti va prinde bine ceva mai bun decat povestilewinking

| Sabwy a răspuns:

Are dreptate @yuly. si eu am citit o carte de 200 de pagini in cateva ore daca nu o lasi din pana. si daca iti place cartea respectiva. eu ti-as recomanda. spune-mi pls... In ce clasa esti?

| Sabwy a răspuns:

Biografia lui Madonna am citit-o intr-o zi. de dimineata de la 10-10:30 pana la 8.

| lola a răspuns:

Twilight:Xhee hee

| Giuly_3112 a răspuns:

Mai mai este doar un wekeend pana cand incepe scoala oricum ai aici de citit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand ''11 minute'' de paulo coelho.este o carte foarte frumoasa.este despre viata unei prostituate.chiar foarte interesanta. mie cel putin mi-a placut la nebunie...sunt sigura ca o sa-ti placa

| deanda a răspuns:

Iti recomand Mandrie si Prejudecata de Jane Austen.Este un roman de dragoste foarte interesant cu care sigur nu te vei plictisi.Pe scurt personajul principal feminin, Elisabeth, il intalneste pe domnul Darcy, un domn bogat, ea isi face o parere prosta despre el ( era cam mandru) si nu vrea sa il mai intalneasca, dar de fiecare data soarta ii pune fata in fata.
Cartile surorilor Bronte iarasi sunt interesante( La rascruce de vanturi- o dragoste salbatica, Necunoscuta de la Windfell Hall etc) sau Anna carenina de Lev Tolstoi.
Spor la citit happy

| andreea_7415 a răspuns:

Depinde ce clasa esti daca esti pana intra 5-a iti sugerez Mihai Eminescu daca esti trecut de 6-10 Egar Alan Poe pentru poeti si restul George Bacovia

| Anoonimaa a răspuns:

Buna,,happy imi pare rau ca-ti raspund azi...in anul 2012 dar speri sa te uiti la raspunsul meu...eu iti recomand ALEXANDRE DUMAS - DAMA CU CAMELII aceasta este o carte care te tine cu sufletul la gura cand o citesti.