| Dragosh97 a întrebat:

Vulturul este animal sau pasare?

20 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar tu? Ce esti? Prost sau analfabet?

| eXtreme21 a răspuns:

Salut!
Hai sa te lamuresc cu un lucru.Si pasarile tot animale sunt, omul este si el un animal, numai ca noi suntem rationali.Toate fiintele care ne inconjoara sunt animale, deci vulturul este un animal.winking

| dorikut a răspuns:

Vulturul este o pasăre, iar toate păsările sunt animale.

B-Bye! wave

| thealchemist a răspuns:

Eu stiam ca-i peste.

| PinkPanther a răspuns:

Vulturul este un peste laughing)

| RainUmbrella a răspuns:

Ambele. Am mai zis si voi mai zice; Exista trei grupe de fiinte: Oameni, animale si plante. Animalele pot fi mamifere (pe acestea le numesc oamenii in popor animale), pasari, reptile, insecte si pesti! Sper ca ai inteles deoarece asa este corect!

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Vultural este pasare, este cea mai mare pasare pradatoare din lumehappy

| GeorgeGabriel a răspuns:

Vulturii fac parte din familia pasarilor Accipitrida

| Anonima568 a răspuns:

Este pasare

| ThePunisher a răspuns:

Si animal si pasare.

| darielle a răspuns:

Pasare rapitoare

| StoicaAndi a răspuns:

Animal nu inseamna pasare.Animalul nu poate sa zboare.Pasarea pote zbura si vulturul este o pasare.Bafta

| Angiutssa a răspuns:

@eXtreme21,esti de o profunzime rara.Plantele sunt fiinte,cu toate acestea, nu sunt animale -.-".
Si ca sa raspund si la intrebare, vulturul este om.

| Adyspeed a răspuns:

Pasare de prada ( rapitoare )

| Daliutza a răspuns:

Pasare...

| Mih4IxD a răspuns:

Peşte evident! Era chiar aşa greu?!

| deLicious_5090 a răspuns:

Vulturul este cea mai mare pasare zburatoare din lume.

| ph3112 a răspuns:

Pai pasarile sunt doar o categorie din animale adica e ca si daca ai intreba ''cainele este animal sau mamifer?"

| Valcea_4884 a răspuns:

Orice vietate care face oua si are aripi este pasare... deci fulturul este o pasare (singurul animal cu aripi este liliacul pentru ca nu face oua)in rest toate sunt pasari