| JustBlackNoGrey a întrebat:

Cat de mult ai ajuns tu sa ajuti un animal si/sau o pasare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-am facut injectii chit ca am fobie de ace si de seringi cu ace, e gestul suprem pe care-l pot face. ^^

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Wow! chiar ca ai dat tot ce ai putut pentru acel animal. ai tot respectul, admiratia si incurajarea mea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Imi iubesc boul, veterinarul zicea ca o sa fie nevoie sa-i fac pe viata injectii dar a(am) scapat. laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)))))))))))))))) nohhh, asta nu se pune!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Shh ba se pune, prefa-te ca ai uitat ce am zis laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Avand in vedere ca e raspunsul cel mai evidentiat de la aceasta intrebare, ma voi preface ca nu am vazut bine laughing
dar atunci mai spune-mi o intamplare in care ai facut un bine unui animal sau unei pasari. de data asta fara fabule big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Fabule?! Ma simt jignita! Cer reanalizarea raspunsului! Mai adaug si ca ii gateam de 2 ori pe saptamana mancare de regim, la 40 de grade eu faceam sauna in bucatarie. laughing
Ete un bou bolnav :
https://s4.postimg.org/m5ntvylu5/CAM00959.jpg
Ete un bou care nu mai are nici pe drecu' :
https://s13.postimg.org/6fkxt7dvb/CAM00253.jpg

Nu-mi amintesc altceva care chiar sa conteze. Blablabla am adus pui de pisica puricosi in casa pentru ca afara ploua torential, am avut grija de un pui de gaina si i-am tot dat apa si mancare ( credeam ca o sa se faca mai bine pentru ca isi revenise ) dar tot a dat coltul, am mai dat o pisica zilnic cu crema pentru ca avea nu stiu ce problema dermatologica si era pisica mea preferata de afara. laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Deci chiar iti pasa de animale!
scuze de neintelegere, credeam ca te referi la iubitul tau. deseori iubitii intr-o relatie sunt referiti prin pseudonimul de 'bou' big grin si nah... am presupus ca e vorba de om, de aia am zis ca sa mai dai un exemplu in care e vorba de un animal-animalhee hee
Foarte furmos din partea ta ca ai asemenea suflet bun si protector! Te felicit si te apreciez pentru asemenea calitati. sa nu te schimbi!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Hei, am si eu suflet - normal ca-mi pasa laughing Raspunde si tu la intrebarea ta, ce facusi pentru un animal?

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Am gasit iarna aruncati intr-un sant 4 catelusi : 2 fete si 2 baieti. pe baieti i-am dat la cunsotinte, pe fete le-am pastrat eu ca nu le voia nimeni. am salvat toate piscile pe care le gaseam aruncate/semi inecate pe strada. norocul meu ca nu gaseam prea multe in aceeasi perioada big grin
pasarile imi mureau tot timpul : le puneam apa, le dadeam mancare, chiar omoram muste si le puneam acolo. dar incet-incet, nu stiu de ce, se stingeau din viata. acum cunosc pe cineva care se ocupa cu salvarea pasarilor si a animalelor, dupa care le da la un fel de centru mare care are grija de animale, omul face asta din suflet si nu primeste nimic de la stat. cam asa sta treaba.
ai o pisica irezistibila. sa o mangai si din partea mea! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Esti in locul potrivit mereu. laughing Probabil necesitau un tratament medicamentos si vitamine. Mda, primesc angajatii de nimic care mai mult rau fac. E caine, pitbull mai precis, dar o sa-l mangai din partea ta. ^^

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Pai ai dat niste poze cu o pisica gri straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

laughing) Asa il alint eu pentru ca musca (iar daca te prinde bine nu-ti mai da drumu oricat te-ai zbate, doar sa-i deschizi gura prin lateral ), maraie atunci cand bate cineva la usa sau cand nu vrea sa fie atins de cineva strain, alearga cu obiecte in gura si uneori incepe sa "sape" in parchet de parca ar vrea sa le ascunda si se pune peste ele dupa. laughing Cand eram la vet niste clienti credeau ca e un caine in cabinet pentru ca maraia ca dracu. Am toate motivele sa cred ca e pitbull si ca natura a comis o greseala. laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

laughing amuzant cainele tau. dar pe tine chiar te-a si muscat? nu ma refer la cele din joaca

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Cand il perii musca agresiv si trebuie sa fiu foarte atenta, stiu ca ar trebui sa renunt la joaca agresiva cu el ca sa fie cuminte si cand il perii dar e imposibil.laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Aoleo! e destul de serioasa situatia atunci straight face
dar ce are? ar trebui sa ii para bine ca e periat

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am încetat să le cauzez suferinţa, mâncându-le, furându-le secreţiile, pene, piele, blană, copii, mame şi tot ce implică asta.

| Bacemi a răspuns (pentru NOname):

Idem.

| NOname a răspuns (pentru Bacemi):

happy

| Bacemi a răspuns (pentru NOname):

winking

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu stiu daca se poate numi ajutor, dar totusi gestul conteaza, nu?
Cand eram mica am gasit un pui de randunica in iarba. I-am cautat cuibul de unde cazuse si l-am pus inapoi.

| JustBlackNoGrey explică (pentru justanotheruser99):

Conteaza si asta, frumos din partea tawinking

| FaraNumePls a răspuns:

Uh pai eu dacă găsesc un animal pe stradă îl iau acasă. Mai ales pisicuțele. Faza nasoală e că stau in sectorul 4 și nu pot hrănii pisicuțele de pe străzi că iau amenda laughing) cea mai proastă lege posibilă... Daca iei un animal de pe stradă o sa sara politia pe tine că vezi doamne "furi animale" laughing oricum le iau și gata.

| JustBlackNoGrey explică (pentru FaraNumePls):

Da, sunt niste legi tampite si l-as tortura putin pe cel care a venit cu asemenea idee + basescu, cel care a omorat toti cainii

| Kiwibibilă a răspuns:

Cand eram mica strangeam pasarele cazute pe jos si ma chinuiam sa le fac cuiburi din crengi de salcie uscate big grin
Apropo, si pasarile sunt animale.

| JustBlackNoGrey explică:

E cam rautacios cainele asta al tau straight face

| Habbsha a răspuns:

Când eram mai mică găsisem o vrăbiuță și era rănită, nu putea să zboare. Așa că am zis să fiu un om bun, am luat-o și i-am făcut o căsuță din lemn. Apoi am avut grijă de alimentația ei, prea multă grijă, zic eu. Sora mea îi ținea gura deschisă, iar eu îi dădeam boabe de porumb și mă duceam de o mie de ori pe zi să o hrănesc în acest mod și ajunsese așa umflată rolling on the floor După vreo 3 zile a dispărut, ori în aer de umflată ce era, ori a fost mâncată de câinele meu.
Mda, nu prea mă pricep...

| JustBlackNoGrey explică (pentru Habbsha):

E bine ca ai incercat sa ai grija de eawinking