| dogmaticul a întrebat:

Aceasta perioada de izolare ma face sa ma simt si mai vinovata si mai disperata. Acum un an am pierdut o persoana draga, insa abia reusisem sa trec peste avand suportul celor dragi, prieteni familie. Insa acum cu aceasta pandemie de cand stau izolata imi vin tot felul de ganduri in cap. Retraiesc efectiv momentele de dinainte, momente de durere si disperare. Ce sa fac sa nu o iau de tot cu capul?

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Buna! Dacă citești cartea "Secretele întregii vieți" vei înțelege câteva lucruri care te vor ajuta să vezi lucrurile altfel și să treci altfel peste probleme. Trăiește în prezent, conștientizează gândurile negative și schimbă-le, nu te lăsa dusă de val. Iartă trecutul și accepta-l, căci toate se întâmplă cu un scop.

| AlexandraLAVINIA53ala a răspuns:

Buna iubita mea iata ce am sa te inat eu.doar citeste in continuare /stim cu toti ceea ce inseamna atunci cand pierzi pe cineva drag este foarte dureros dar te rog ascultama si fi tare nu te mai tot gandi in trecut ca de la atata suparare o sa inebunesti vrei lucrul acesta? vrei sa ajungi sa te omori? te rog frumos machiazate fate frumoasa, uitate in onglinda si spune>DOAMNE TIE ITI MULTUMESC PT CA M AI DAT SANATOASA SI FRUMOASA, NU TE MAI GANDI te rog eu frumos nu ma cunosti dar si eu am trecut prin ceea ce treci tu acum si am vb cu mine.sa fiu tare trec toate cu ajutorul lui DUMNEZEU DACA TIA FOST DE FOLOS te rog frumos sa mi spui astept raspuns si sa mi zici ca o sa fii tare te pup