| Ilincamatei83881 a întrebat:

Acordați a doua șansă, sau poate și a treia, a patra, dacă da ce?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu acord nici prima sansa

| Drimmero a răspuns:

Depinde de greseala, de obicei nu mai acord.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Minti tu esti un bleg

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu exact la ce te referi, s-au schimbat de mult lucrurile, e de ani de zile treaba.

| Catrice a răspuns:

A 5a, a 50a and so on ca doar suntem nimicuri și poate toată lumea face ce vrea cu noi, este?

| SilentRain a răspuns:

Nu exista a doua șansă
Nu acorda șanse că nu-mi place sa mă înconjor de gunoaie
Cine e cu tine și chiar îi pasa nu te trădează

| J0B0MAT a răspuns:

A doua întotdeauna, poate şi a treia uneori, dar mai departe depinde de situaţie.

| Eireann a răspuns:

A doua da - fiindca nu suntem perfecti. De la a3a in sus sunt un pic mai precauta dar in general ofer sanse oamenilor.

| Invictusman a răspuns:

Cine te minte odată o va face mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una ajunge

| Mopmop a răspuns:

Nu exista a doua sansa.
Intr-o relatie pleci de la 0 deci e corect sa spunem daca celalat gresete acordam o sansa.
Ce depaseste asta nu mai este necesar asta pentru ca celalalt nu a inteles nimic.

| tudorvolcano a răspuns:

Mă uit la logica din spatele omului, și la cauzele eșecului, dacă avea vreun control asupra acelui eșec.

- Dacă a eșuat din cauza unui dezastru natural, atunci îi mai acord o șansă. Dacă dezastrul 100% natural se repetă, poate alesesem eu un proiect care era prea riscant, atunci este vina mea pentru că mă angajasem în acel proiect.
- Dacă pare că nu este competent pentru sarcina acordată, îl eliberez de acea sarcină. Nu are niciun sens să faci un lucru de care nu ești în stare.
- Dacă simt că are rea voință, nu acord nici măcar prima șansă.
- Dacă nu pierd nimic când îi mai acord alte șanse, îi pot acorda o infinitate.

| geoconda a răspuns:

Adevărat este că,, lupul își schimbă blana, dar năravul niciodată! "
Am acordat multe șanse la viața mea, și o să acord În continuare, pentru că acordul stă în mâinile mele, nu sunt obligată să-l transmit, dar sunt un om bun.

| Den1sa a răspuns:

Pentru ca fiecare merita chiar si a 5 si a 6 șansa, cu siguranta nu vom mai fi la fel de apropiati indiferent de ralatia pe care o aveam dar astfel capeti experiența, te regasesti si te dezvolți chiar fara sa-ti dai seama
: )

| Ana2920 a răspuns:

Depinde de cât de mare și de gravă este greșeala. De obicei, mie mi se face milă și mai acord multe șanse laughing

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Doar a doua pentru ca toti facem greseli. dar depinde si de greseala