| xFaith a întrebat:

Buna!
Am si eu o mica problema. dupa ce prietenul meu s-a despartit de mine, am inceput sa mai ies si cu alte persoane.
Cunosc, un baiat de 2 ani de zile. Si am inceput acum cateva saptamani o relatie big grin. Dar relatia a durat doar o saptamana. din cauza ca inca nu ma simt pregatita.
Dar, cu acel baiat am ramas friends, adica stie tot ce am eu pe suflet, stie prin ce am trecut cu fostul meu prieten, ma intelege, are grija de mine etc.
Faza e ca imi este mult mai bine, asa cum sunt cu el, adica just friends. dar mai am momente cand ma atrage.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| ImmortalQueen a răspuns:

Buna.
Pentru inceput parerea mea e ca nu poate exista nici o prietenie adevarata intre un barbat si o femeie, chiar daca se poate simula una, zic ca se poate simula in sensul ca minim unul din cei 2 se va preface, doar intr/un anumit scop(cunoscut deja...scopul).
Deci probabil esti confuza, poate inca il mai placi sau el te mai place. Gandeste-te bine.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Aceasta este reactia fireasca, pentru ca te mai gandesti la fostul.Cand vei gasi o alta iubire reala si reciproca aceste senzatii vor disperea.Sa fii iubita maxim!

| RAY a răspuns:

Ca l-ai iubit mult pe fostul de ce ai fugit la altu

| AllyutSsa a răspuns:

Buna.
Eu as spune ca daca te simti atrasa de el si v-ati despartit nu a fost o idee prea buna plus ca ati ramas prieteni si sunteti atrasi unul de altul.
Doar va mintiti singuri happy
Si avand in vedere de cat timp il cunosti tu stii cel mai bine ce e de facut, doar ceea ce simti.Iar daca nu te simti pregatita ia o pauza pentru a-ti da seama ce simti cu adevarat pentru el happy
Succes!