| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 saptamani am facut o operatie de chist ovarian de 5 cm(chistectomie), clasica. In timpul operatiei doctorul(am fost anesteziata in coloana) m'a intrebat daca nu cumva sunt gravida pentru ca am uterul cam "fleoscos". Eu acum 5 luni m-am jucat cu prietenul meu cu mainile si mie mi-a fost teama sa nu fi avut lichid preseminal pe mana si sa fi ramas gravida. Stiu ca e cam aiurea intrebarea mea dar inca sunt obsedata de gandul ca as fi gravida. Teste de sarcina mi-am facut 3 si toate au iesit negative, si am avut ciclu in tot acest timp, dar am senzatia ca am burta mai bombata(umflata)decat era ea candva. Dupa operatie a 2a zi mi-a venit ciclul. E posibil ca din cauza ca era endomentrul ingrosat la maxim sa fi fost uterul asa moale?

5 răspunsuri:
| Crash94 a răspuns:

Într-adevăr, doar "jucându-te" cu lichidul preseminal există posibilitatea să rămâi însărcinată, dar dacă ţi-a venit ciclul 3 luni la rând, şi mai ales regulat, este imposibil să fii însărcinată. Faptul că te simţi umflată poate fi doar mâna psihicului.

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Ma indoiesc sincer ca esti insarcinata happy

Totusi o sarcina la 5 luni e vizibila plus sunt mai multe semne.

Nu ai ramas gravida de la un joc cu 'mana'. Dar exista posibilitatea sa ai o problema medicala ceea ce implica o vizita la doctor pentru investigatii.

| piki98 a răspuns:

Probabil.da daca spargi kfc-u si mcdonalds-u normal ca ti se pare ca te umfli

| maissner a răspuns (pentru piki98):

Am 1.70 si 47 kg...ti se pare ca as fi umflata?! ...sunt mai mult un schelet ambulant -.-

| piki98 a răspuns:

Probabil te-ai baloanat sau ceva pentru ca lichidul preseminal e doar un lubrifiant natural care nu contine spermatozoizi pentru ca orice ramane in urma dupa ultima ejaculare urina va curata tot si nu sunt sanse sa ramana ceva acolo.chiar si daca ai facut sex cu un partener bolnav de ceva (de ex sida)daca urinezi imediat nu se va mai intampla nimic. urina e un dezinfectant