| Laurretta a întrebat:

Acum 3 luni am cunoscut intr-un autobuz un tip din Africa de Sud si am facut schimb de id si facebook. De atunci el tot ma roaga sa ma duc sa ma intalnesc cu el si sa ma duc la el acasa, dar mereu l-am refuzat pentru ca aveam prieten foarte gelos si stiam ca acesta ma place. Luni am spus ca ma duc la el in orasel (este foarte aproape de al meu) insa imi este putin cam frica, avand in vedere ca este cu 13 ani mai mare decat mine.
Credeti ca vrea sa fim doar prieteni sau are vreo intentie ascunsa? Ce ma sfatuiti sa fac?
p. s. i-am cerut de foarte multe ori numarul de telefon dar nu mi l-a mai dat.
p. s2. nu are nici o poza la profil\avatar.

15 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Wow! Draga Laura invata sa nu mai ai incredere asa chiar in oricine, mai ales in persoane de sex masculin care numai intentii bune nu au de obicei. Acum decizia iti apartine, dar eu nu te sfatuiesc sa te duci, caci risti absolut degeaba. In plus ai zis ca ai un prieten, asta nu ar insemna ca vrei sa-l inseli? Ce asteptariai de la omul respectiv care nu-ti da nici macar informatii personale. Parca te-a orbit. Pt mine e clar ca are intentii ascunse.

| redrooose a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca ai pus botul la asa ceva... Nu te duce, pe tipul asta il vezi de la o posta ca este dubios! Vezi-ti de prietenul si de viata ta. Daca te duci esti cam deportata in africa de sud si pusa la alte chestii nasoale laughing

| Carton a răspuns:

Du-te, poate te si violeaza, abia trece timpu mai repede, nu?

| terts a răspuns:

Cateodata trebuie sa stai pe treaba ta sa nu te incurci cu altii dar alte ori e bine ca mai ai si de castigat de pe urma lor, e alb sau negru? ca stiu ca sudafricanii mai sunt si albi, vezi si tu. daca are malai bagate peste el.

| RANGE a răspuns:

Cica de ce auzi toata ziua la stiri violuri si disparitii, sunt de al de voi creieri de gaini ce sunteti,

| RANGE a răspuns:

Ia uite-o pe aia/ala GHEORGICA ce sfaturi iti da pai daca are bani se uita sa va de a voua ma? africanii din cate stiu eu sunt fomisti, poate se uita sa faca bani pe de al de voi

| yoelidutza a răspuns:

Daca nu iti sta bine acasa n-ai decat sa te duci, cati ani ai de ai pus botu'?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând nu trebuie să ai încredere aşa uşoară în cei cu care vorbeşti pe internet.Ţi-a demonstrat că merită încrederea? Faptul că vrea să se întâlnească cu o fată mai mică cu 13 ani ca el, nu mă face să mă gândesc la lucruri tocmai bune.Nu te duce să te întâlneşti cu el sau cel puţin nu singură.

| Lullabies a răspuns:

Nuu, in nici un caz, daca nu are poze la profil si nici numarul de tel inseamna ca ascunde ceva. asa ca ai grija si parerea mea este sa nu te duci pentru ca poate fi o inselatorie de care o sa-ti para rau. fi prudenta si bucura-te de viataa, fii sigura pe ce faci. deci sa nu te duci, ramai cu prietenul tau

| JulieAndreeaB a răspuns:

Eu iti spun sa nu faci greseala asta. Pana la urma nu cunosti nimic despre el, ce lucreaza, ce familie are si etc. Daca tot vrei sa te intalnesti cu el i ati si niste prieteni cu tine. Asa nu ar avea ce sa ti faca

| LaLaLea a răspuns:

Nu te duce decat daca vrei probleme si o viata distrusa doar pentru o distractie... daca era un tip foare cunoscut de tine si mai bine chiar si de familia ta era ok dar asa crede-ma ca nu se va termina cu bine

| YourIllusion a răspuns:

NU te du nici nu stii ce ii trece prin cap sau ce intentii are.Acesta e sfatul meu dar tu face vrei.

| Madenstein a răspuns:

Putea sa fie si cu 5 ani mai mare. nu conta, tot intentiile alea le putea avea. Nr de tel nu iti da, poze nu are. Si chiar daca avea. In zilele astea nu va mai incredeti in lumea asta.
Nu te duce, ca e posibil sa te vedem la stiri cum ca ai disparut de acasa.

| DjKatalyno a răspuns:

Poi daca nu iti da nici macar numarul de telefon inseamna ca e ceva dubios cu el. Eu zic sa nu te duci pentru ca s-ar putea sa fie ceva la mijloc. Ai grija sa nu te rapeasca pentru tot felul de prostii...incearca sa obtii ceva date de la el cum ar fi poze reale sau numarul cumva, iar abia apoi sa te duci. Ai grija succes! Pup

| xLexiii a răspuns:

OMG! fata esti nebuna.cu 13 ani mai mare:o.Las`oo baltaa iti spun eu decat sa te bagi in alte chestii mai bine renunta si vezit`i de viata ta de copil sau adolescent.De unde stii ca el nu are o familie sau alte chestii.Oh my Gosh! sfatu` meu este sa iti vezi de iubitu` tau actual!