| mihaela123A a întrebat:

Acum cateva luni am intrebat un baiat din clasa daca m-a place, apoi mi-a zis ca place o alta fata, acea fata nu il placea. Dar eu tot il placeam pe baiat, inca il plac.Cred ca ma place pentru ca intr-o zi pe mess mi-a trimis chipul pupic. Dar nu mi-a zis inca daca m-a place sau nu. Ce sa fac? Sa il mai intreb o data? dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| LemonCandy a răspuns:

Pai. daca ti-a trimis "chipul pupic" nu inseamna ca te place. Si mie imi trimit multi "chipul pupic" dar nu insemna ca ma plac. E gen o prietenie. Te considera de treaba. asa cred happy
Dar. Intreaba-l ca sa stii adevarul. Intreaba-l daca te place!winking
Succes! love struck

6 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Draga mea daca ai stii cati pupici am primit eu pe net ma doare capul Tu crezi ca un pupic inseamna a te place Mai ai rabdare

| mistikk a răspuns:

Uite sti tu zicala.cu o floare nu se face primavara.

| dedekool a răspuns:

Poi ai putea sa iti tragi aer in piept si sa te duci sa il mai intrebi odata, sau sa nu o faci si sa regreti toata viata.Uh alegihappy

| Bezea a răspuns:

Stai sa ghicesc ai maxim 12 ani. Daca ar fi sa ma iau dupa logica ta la naiba cred ca sunt gay...E foarte usor sa pui emoticoane pe mess ceea ce le face pe fete/baieti de obicei mai increzatori/increzatoare, dar de cele mai multe ori fata in fata raman fara cuvinte sau sunt mai timide/timizi si nu cred ca daca a pus "chipul pupic" pe mess se gandea la altceva decat un emoticon.
In legatura cu a doua intrebare nu stiu cat de bine ar fi sa il stresezi cu aceeasi intrebare si cred ca cel mai bine ar fi sa pui pe altcineva sa il intrebe pe ocolite.

| AlinaHoran a răspuns:

Offf.Din moment ce ti-a zis ca nu te place inseamna ca asa e! Si nu inseamna ca te place daca ti-a trimis chipul pupic! Ala e un emoticon foarte des folosit pe Y! M. Si eu il trimit cand vorbesc cu colegii mei sau cu altcineva. Asta nu inseamna ca eu ii plac ca pe iubiti.

| Hugsandkisses2 a răspuns:

Nu.Eu zic sa nul intrebi.Eu zic sa nu-l mai bagi in seama.Shii ar fi super daca ai afla ce ii place lui si sa vb cu el despre ce ii place apoi cand el mai vrea sa mai continuati convorbirea...ii spui ceva in gen: Hai bine pa am treaba dnd.si cu siguranta se va gandi la tine si la conersatia pe care ati avut-o. Asta mi-a reusit si mieee>big grin