| CinevaCandvaUndevaEu a întrebat:

Acum cateva zile a fost ziua mea. Prietena mea cea mai buna a uitat ca este ziua mea. Asa s-a intamplat si anul trecut, a uitat de ziua mea si si-a adus aminte abia seara cand de fapt a intrebat-o cineva daca "azi este ziua ei, nu?" In fine, atunci am trecut peste, am zis ca poate a avut o zi mai naspa si e normal daca a uitat. Ea si-a cerut scuze si a insistat sa ne vedem, a spus ca la anul(adica anul asta) nu o sa mai uite. De fapt nu a fost asa. A uitat si anul asta. Chiar am asteptat toata ziua un mesaj de la ea, insa nimic. Abia dupa ce am postat eu o poza cum ca e ziua mea, pe seara, atunci si-a adus aminte si mi-a spus la multi ani. A fost...groaznic, adica eu m-am simtit groaznic. Nu stiu de ce, dar in ziua aia mai multe persoane destul de apropriate au uitat de ziua mea si am fost surprinsa de persoane cu care abia vorbesc sa-si aminteasca de ziua mea.Nu vreau sa credeti ca sunt narcisista sau ca ma dau vreo importanta, dar a fost ziua mea si pur si simplu nu am putut sa trec peste faptul ca prietena mea a uitat a doua oara. Sa nu mai spun ca de ziua iubitului ei, care este in martie, nu uita niciodata, chiar ma invita cu ea sa aleaga cadoul pentru el. Eu nu am uitat niciodata de ziua ei sau de ziua cuiva. Oare ar fi cazul sa mai uit si eu?

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Se poate intampla.Nici eu nu tin minte data onomasticii sotului meu laughing nu toata lumea isi poate umple mintea cu date.Eu iti sugerez sa nu pui la inima chiar atat de tare in astfel de detaliu

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este normal ca ea sa fi uitat. Inseamna ca nu-ti este prietena! Eu am calendar pe telfon si ma anunta anual la ziua fiecaruia si multi imi sunt doar cunostinte nu prieteni. Ar fi cazul sa uiti definitiv de ea.

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, se pare ca prietena ta, nu-ti este chiar asa de prietena pe cat crezi tu.
Poate este cazul sa o uiti de tot si sa-ti cauti o alta prietena, ca asa ceva este deja inacceptabil.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Nu cred că ai dreptate să te superi din această cauză.