| deedee_3754 a întrebat:

sad Ajutati-ma nu stiu ce sa m-ai facsad de la un timp nu ma mai inteleg cu mama mea... parca nu ma m-ai intelege nu stiu cu ea nu pot discuta unele chestii ce as putea sa i' le spun nu stiiu cum sa mai reactionez in fata ei si deja m-am saturat sa tot stige pe mine orice as face nu fac binestraight face... iar ea parca gaseste tot timpul cearta dati-mi sfaturi mss:*straight face

Răspuns Câştigător
| RloveR a răspuns:

Nu dispera.probabil ca si mama ta trece prin momente mai proaste. Lasa lucrurile sa se rezolve de la sine, nu o presa. Poti totusi sa vorbesti cu ea, sa lamuriti putin relatia. Daca tie ti se pare ca te cearta din nimic, spune-i.
Eu, sincer, nu vorbesc nimic important cu mama mea.nu stiu.nu prea am incredere in ea.nici eu nu am o relatie prea buna cu mama mea, mai bine ma inteleg cu cele 2 prietene. Poti face si tu asa daca crezi ca mama ta nu iti e de ajuns pentru a-ti imprtasii chiar toate peripetiile. happy

5 răspunsuri:
| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună. Bănuiesc că eşti incă in ''floarea vârstei'', e normal să nu te inţelegi cu ea, dacă e aşa, încearcă să porţi o discuţie civilizată, nu cu ţipete sau geva de genul ăsta, şi spune-i ce ai pe suflet şi ce te deranjează, dacă întelege e ok, dacă nu, poartă mai multe discuţii până iese!

Baftă şi nu uita, aşa sunt părinţii!

| Babushka a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si daca are o reactie ne la locul ei adica sa inceapa sa tipe sa te certe spune-i ca asa o sa te porti si tu de acum inainte fa-te ca nu o sa iti mai pese pentru un timp cand probabil o sa "vina" ea la tine...

| TeodoraCucerzan a răspuns:

Mama ta se comporta astfel deoarece uh te maturizezi si ii este frica ca te pierde.adk mna se apropie tot mai mult clipa aceea cand vei pleca de langa ea si este foarte stresata asata dovedeste ca te iubeste foarte mult. Discuta cu ea, demonstreazai ca o iubesti, ca ai ramas tot fata ei cea mica si iubitoare. Spune-i multe din chestiile pe care le faci, mamelor le place asta, prian asta ii demonstrezi ca iti este prietena.incearca atunci cand este stresata sa o calmezi pregatindui un ceai cald si stati amandoua in bucatarie il betzi iar in timpul asta povestitzi.succes...La mine a mersbig grin

| LoveBlind a răspuns:

Pai ai putea sa te duci la ia si sa o rogi sa stea putin de vorba cu tine si atunci poate te asculta la ce ai de zis... oricum eu iti urez multa multa baftakiss

| Ylla a răspuns:

Ai incercat sa "te dai bine" pe langa ea?laughing adica sa te duci din cand in cand sa o iei in brate sa o pupi chestii de genu... Sa mai lasi si tu de la tine. Si pur si simplu sa ii spui ca te deranjeaza ca este distanta si ca ai vrea sa vorbesti cu ea mai deschiswinking...Parerea meahee hee Dar in orice caz "iubesteo" si tu mai mult laughing